Salon Akademia Papaver powstał w 2009 roku w stylowej kamienicy w centrum Bydgoszczy. Przestrzeń i wystrój charakterystyczne dla starego budownictwa całkowicie oddają klimat i doskonale współgrają z atmosferą panującą w naszym Studio, sprawiając, że jest to miejsce, w którym przyjemnie się przebywa i pracuje.

Nasza działalność, poza szeroko pojętym fryzjerstwem, obejmuje również swoim zakresem szereg szkoleń dotyczących technik i trendów pojawiających się w strzyżeniach, koloryzacji i stylizacji włosów. Stąd też nazwa, będąca połączeniem salonu i akademii, wskazuje już jak istotne i wyjątkowe są dla nas zarówno praca jak i doskonalenie umiejętności.

W swojej codziennej pracy, poza wiedzą i umiejętnościami kierujemy się talentemi estetycznym zmysłem, co pozwala nam wychodzić naprzeciw indywidualnym oczekiwaniom klientów. Staramy się dobierać zabiegi w taki sposób, aby zachować odpowiednią równowagę między efektem końcowym a strukturą i zdrowiem włosów, i skóry głowy.

Najważniejsze w naszej pracy jest indywidualne piękno, które pragniemy podkreślać. Mówiąc o pięknie mamy na myśli harmonię, która nie jest zbiorem idealnych, zgodnych z obowiązującymi kanonami piękna cech, ale ich subtelnym zestawieniem. Piękno, w które wierzymy podkreśla wyjątkowość, wdzięk oraz elegancję, które sprawiają, że jesteśmy tym kim jesteśmy.

Założyciel Salonu Akademii Papaver. Autor i współautor licznych ogólnopolskich pokazów oraz twórca wielu inspirujących kolekcji fryzur. Od kilkunastu lat edukuje i pomaga innym fryzjerom w ich rozwoju zawodowym. Od 2009 jako National Master Trainer Davines w Polsce kieruje zespołem Regionalnych Trenerów w całym kraju. Aktywnie i regularnie współpracuje i szkoli się w Parmie z International Artistic Team pod kierownictwem Angelo Seminara. Jako szef działu szkoleniowego Software Division kieruje zespołem Regionalnych Trenerów w całym kraju. Pasjonuje i inspiruje go pop-art i dzieła, które pokazują, że sztuka jest bardziej dostępna, niż myślimy. Stara się, aby również to, co tworzy na głowach innych, mieściło się w ramach sztuki użytkowej. W Akademii zajmuje się strzyżeniami i edukacją.

Paulina to nasza najmłodsza koleżanka, która wnosi do salonu wiele pozytywnej energii i radości. Uwielbia pracę z długimi włosami, które poza koloryzacją, chętnie stylizuje. Upięcia, i te klasyczne i te bardziej kreatywne, to jej pasja. Paulina wspiera nasz cały zespół w codziennej pracy, dbając o sprawną obsługę klientów.

Olga z Akademią Papaver jest związana niemalże od początku. Jej praca to przede wszystkim kontakt z klientami i rozpoznawanie ich potrzeb. Wiedza ta umożliwia jej podjęcie właściwych działań, które mają spełnić ich oczekiwania i zapewnić najwyższy standard obsługi. Olga jest odpowiedzialna za realizowanie naszej polityki i misji oraz koordynację pracy Salonu i Akademii. Podejmując działania z zakresu Marketingu i PR, dba o pozytywny wizerunek całej firmy.

Łukasz pracuje z nami od 2015 roku, każdego dnia zaskakując nas, tak jak za pierwszym razem. Zamiłowanie do fryzjerstwa przejawiał od najmłodszych lat, a praca w salonie stwarza mu nieograniczone możliwości do nieustannej realizacji swojej pasji. Inspirują go ludzie. Poprzez obserwacje tego, jak noszą się na co dzień, co lubią i na ile szaleństwa sobie pozwalają, stara się we właściwy sposób reagować na ich potrzeby. Te obserwacje często przekładają się na kreatywne efekty, które wychodzą spod jego nożyczek. Łukasz ma świetne podejście do naszych najmłodszych klientów!

Paulina dołączyła do zespołu w 2014 roku. Fryzjerstwo jest jej pasją, którą dzięki pracy w salonie, może każdego dnia odkrywać na nowo. W swojej codziennej pracy ceni sobie praktyczne rozwiązania, w których znajduje też przestrzeń dla nietuzinkowych metod i efektów. Jest odpowiedzialna za indywidualnie dobrane koloryzacje, które wykonuje z niezwykłą dbałością o piękno włosów naszych klientów. Paulina to nasze nieocenione wsparcie podczas codziennej pracy z kolorami!

Paweł, to nasz specjalista od męskich strzyżeń, co nie znaczy, że nie strzyże też pań. Paweł pracuje z nami od 3 lat. Jego praca, zarówno w zakresie strzyżeń jak i koloryzacji, opiera się na klasycznych i naturalnych rozwiązaniach. Jego pasją są malarstwo i muzyka, z których czerpie inspiracje do codziennej pracy w salonie. Wyróżnia go niezwykła empatia, dzięki której rozszyfrowuje potrzeby swoich klientów. Paweł zajmuje się również, dobranymi indywidualnie do problemów włosów i skóry głowy, zabiegami pielęgnacyjnymi.